Výběr systému

SPOTŘEBIČE NA TUHÁ PALIVA

Vybíráte kvalitní komín pro kotel, krb, pec, sporák nebo kamna na tuhá paliva? Nechte si poradit od odborníků. Využijte naše profesionální služby a zavolejte nám ještě dnes. (prolinkovat se záložkou Kontakt) Rádi vám pomůže s výběrem správného komínového systému. Stačí vyplnit nezávaznou poptávku. (prolinkovat se záložkou Nezávazná poptávka)

V kotlích na tuhá paliva se mohou v souladu s návody výrobce spalovat pevná minerální paliva, rašelinové brikety, přírodní nebo opracovaná dřevěná polena či kombinace těchto paliv.

Také nabízíme spotřebiče na plynná paliva a LTO, (prolinkovat s podzáložkou Spotřebiče na plynná paliva a LTO) společné komíny (prolinkovat se záložkou Společné komíny) a vložkování stávajících komínů. (prolinkovat se záložkou Vložkování stávajících komínů)

Kvalitní spotřebiče na tuhá paliva od EKO KOMÍNY, s.r.o.!

SPOTŘEBIČE NA PLYNNÁ PALIVA A LTO

Plynové kotle nebo kotle na LTO jsou v souladu s pokyny výrobce provozovány buď s podtlakem ve spalovací komoře – standardní a nízkoteplotní kotle s přirozeným tahem, nebo s přetlakem ve spalovací komoře – kondenzační kotle.

U standardního a nízkoteplotního plynového kotle odcházejí spaliny komínem či jiným vývodem přímo ven. Naopak kondenzační plynové kotle toto teplo odevzdávají ochlazené vodě přitékající ze systému a přihřejí ji. Na její dohřátí pak stačí – dříve než se vrátí zpět do systému – menší množství plynu. Při ochlazování spalin dochází ke kondenzaci obsažené vodní páry a k uvolnění kondenzačního tepla. Úspornost kondenzačních plynových kotlů tedy spočívá v tom, že využívají i část kondenzačního tepla páry obsažené ve spalinách (u doporučení loga s hvězdičkami).

EKO Universal – pro kondenzační kotle pouze varianta EKOsteel EKO 300, EKO aquapress, EKO light – varianta PPh pouze pro nízkoteplotní a kondenzační kotle.

SPOLEČNÉ KOMÍNY

EKO KOMÍNY, s.r.o. je odborník na společné komíny. Potřebujete profesionální radu? Obraťte se na nás. Stačí vyplnit nezávaznou poptávku (prolinkovat se záložkou Nezávazná poptávka) a my se vám v co nejkratší možné době ozveme.

V případě společného komínu je do komínového průduchu zaústěno více uzavřených spotřebičů paliv z více než jednoho podlaží. Společný komín musí být navržen tak, aby bylo vyloučeno vzájemné ovlivňování funkce spotřebičů.

Objednejte si z našeho širokého sortimentu společných komínů:

pro všechny druhy paliv
pro všechny druhy spotřebičů paliv
Dále nabízíme nové komíny, zděné komíny, domovní komíny, průmyslové komíny, komínové vložky a spalinové ventilátory.

VLOŽKOVÁNÍ STÁVAJÍCÍCH KOMÍNŮ

Hledáte odbornou firmu, která poskytuje komplexní služby včetně vložkování stávajících komínů? Podnikáme po celé ČR. Nabízíme profesionalitu, precizně vykonanou práci a dodání vysoce kvalitních výrobků. Garantujeme dodržování bezpečnosti práce a všech předepsaných norem.

Vložkování komínů patří k nejčastěji prováděným úpravám komínů. Důvodem je především samotné stáří původní vložky, což se může projevovat pronikáním zápachu spalin do objektu či pronikáním kondenzátu do stěn komínového tělesa. Dalším častým důvodem je změna paliva.

Vložkováním komínů se průduch komínu zúží a je nutné před rekonstrukcí komínu ověřit velikost stávajícího komínového průduchu. V případě, že je průduch příliš malý, lze jej zvětšit tzv. frézováním komínů.