Články a zajímavosti

Flexibilní komínové vložky EKO FLEX

Společnost EKO KOMÍNY, s.r.o. nabízí novinku flexibilní komínovou vložku EKO FLEX.

komínu nebo komínovém systému je důležité spolupůsobení všech jeho prvků včetně správného výběru vhodné komínové vložky. Na trhu jsou k dostání nejrůznější typy a druhy komínových vložek. Jedná se o nerezové nebo plastové komínové vložky často používané při rekonstrukcích komínů nebo keramické vložky s dlouhou životností, které se dodávají většinou do komínů u novostaveb.

Díky novým možnostem ve stavebnictví, atypickým tvarům struktury nových domů a dalšímu přirozenému vývoji, došlo k problému s nedostačující flexibilitou komínových systémů a především právě komínových vložek. Nechte si poradit od odborníků a objednejte si flexibilní komínovou vložku EKO FLEX.

Výběr komínové vložky

Stavíte dům a vybíráte nový komín nebo systémový komín? Mějte na paměti, že nejdůležitější je výběr správného typu komínové vložky, která bude optimální pro úroveň a náročnost vámi pořízeného spotřebiče. Díky správnému zvolení a zkombinování obou těchto prvků dosáhnete maximálního výkonu spotřebiče.

Každý typ spotřebiče na konkrétní palivo vyžaduje speciální druh komínové vložky z odpovídajícího materiálu. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně složitou a komplexní technologii, doporučujeme nechat výběr komínové vložky na odbornících. Kontaktujte nás e-mailem nebo nám zavolejte.

V současné době jsou na českém trhu k dostání plastové komínové vložky, pevné nerezové komínové vložky nebo keramické vložky, které se hodí především do novostaveb kvůli problémům s manipulací a výměnou v již postaveném domě.